Model Uydu Yarışması İstanbul’da Başlıyor

“Türksat Model Uydu Yarışması’nın bu yıl üçüncüsü düzenlenecek. 20-23 Eylül’de İstanbul’da düzenlenecek olan yarışma ile genç teknoloji mucitlerinin tasarımları yarışacak. Geçtiğimiz yıllarda da düzenlenen benzer yarışmalara katılım güzel olmuş ve ülkemiz adına gençlerin çalışmaları sergilenmişti.

Yarışma ile ilgili olarak Türksat AŞ’den yapılan açıklamaya göre, Türkiye’de üniversite ve yüksek lisans öğrencileri arasında düzenlenen “Türksat Model Uydu Yarışması”nın üçüncüsü, Türkiye Teknoloji Takımı iş birliğiyle 20-23 Eylül’de yapılacak.

Havacılık, uzay ve teknoloji festivali “Teknofest İstanbul” kapsamında gerçekleştirilecek yarışma, 22 takımın katılımıyla İstanbul Yeni Havalimanı’nda düzenlenecek.

Öğrenciler, yarışmada, “tasarla-yap-uçur” modeliyle gerçek uydu sistemlerinin yapım süreçlerini birebir uygulama şansı elde ederken, farklı üniversite takımlarıyla tecrübe paylaşımı ve sektörde faaliyet gösteren kurumlar, şirketler, uzmanlar ve mühendislerle iletişim imkanı bulacak.

Yarışma sonunda, birinci takıma 2 bin liralık, ikinci takıma bin 500 liralık ve üçüncü takıma bin liralık, anlaşmalı teknoloji mağazalarından hediye çeki verilecek. Ayrıca belirtilen tarihler arasında model uçak, robotik yarışmalar, hava araçlarının sergilenmesi gibi bir takım etkinlikleri de bulabileceksiniz. Havacılık tutkunlarının mutlaka olması gerektiği bu yarışmaya katılmanızı tavsiye ediyoruz.

Bu yazıyı nasıl buldunuz ?
[Şu ana kadar 0 değerlendirme de 0 puan aldı.]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.